Kontakt   


 prasa o nas  referencje




 odpylacze  dozowniki  rury, kanały, węże i osprzęt  wentylatory  transport pneumatyczny

Aktulaności

  

ODPYLACZ PODCIŚNIENIOWY, PULSACYJNY TYPU LDC-4/100

1. Opis działania: Wentylator wytwarza podciśnienie, które umożliwia pobieranie mieszaniny pyłowo-powietrznej z przestrzeni roboczej lasera. Powietrze systemem przewodów ssących jest kierowane do wnętrza odpylacza. Zapylone powietrze wpływające do komory gazu brudnego odpylacza przez otwór wlotowy rozpręża się, w wyniku czego następuje wytrącenie grubych frakcji pyłu. Równocześnie, następuje wygaszenie odciąganych iskier na elementach wlotowych umieszczonych wewnątrz komory gazu brudnego. Następnie wytrącony pył opada grawitacyjnie poprzez lej zsypowy do pojemnika na odpad. Przy czym z tej części komory wlotowej, w której znajduje się łapacz iskier, odpad powinien samoistnie osuwać się do leja zsypowego. Odpylone wstępnie powietrze przepływa przez materiał filtracyjny nabojowych wkładów filtracyjnych oczyszczając się ostatecznie. Następnie powietrze z komory gazu czystego przez otwór wylotowy wydostaje się poprzez wentylator i tłumik hałasu na zewnątrz odpylacza. Osadzany w procesie filtracji na powierzchni filtrów nabojowych pył jest cyklicznie otrząsany przez falę powietrzną, wytwarzaną wewnątrz filtra przez krótkotrwałe impulsy sprężonego powietrza, dawkowane przez membranowy zawór elektropneumatyczny, sterowany elektrycznie w systemie automatycznej regeneracji filtrów. Porcje powietrza wdmuchiwane bezpośrednio z zaworów impulsowych, wytwarzają falę uderzeniową, która otrzepuje filtry. Częstotliwość regeneracji zależy od oporu przepływu przez materiał filtracyjny, po przekroczeniu zadanego progu następuje włączenie kolejnych sekwencji czasowych procesu regeneracji aż do momentu obniżenia poziomu oporu przepływu (opcja).
Opadający poprzez lej zsypowy odpad jest gromadzony w zbiorniku, który należy okresowo opróżniać, przy wyłączonym odpylaczu. Praca odpylacza powinna odbywać się przy otwartej zasuwie. Konieczność zamknięcia zasuwy jest tylko wtedy gdy wymieniamy zbiornik na odpad aby zapobiec wysypaniu się pozostałego pyłu z odpylacza.

 

2. Przeznaczenie odpylacza: Odpylacze podciśnieniowe, pulsacyjne typu LDC-4/1000 przeznaczone są do odpylania pyłów powstających w procesie cięcia promieniem lasera blach stalowych oraz szlifowania i szczotkowania elementów stalowych oraz spawów. Odpylacz przeznaczony jest do zainstalowania w halach produkcyjnych jak i na wolnym powietrzu po dodatkowym zaizolowaniu. Przy zainstalowaniu wewnątrz hal powietrze, przy cięciu blach, może być nawracane bezpośrednio do hali

 

 

3. Budowa odpylacza
Odpylacz podciśnieniowy pulsacyjny LDC-4/1000 składa się z:

  1. Komory gazu brudnego z wlotem wyposażonym w króciec przyłączeniowy. Komora wlotowa pełni funkcję wstępnego separatora i łapacza iskier. Wewnątrz komory gazu brudnego zabudowano zespół dwóch filtrów nabojowych. Dostęp do komory gazu brudnego zapewniają drzwi rewizyjne, przez które prowadzi się również montaż lub wymianę filtrów nabojowych.
  2. Leja zsypowego, usytuowanego pod komorą gazu brudnego, zakończonego zasuwą połączoną ze zbiornikiem na odpad. Zasuwa ma zadanie nie doprowadzić do wysypania się pyłu podczas wymiany beczki na odpad.
  3. Komory gazu czystego z układem impulsowej regeneracji filtrów i zbiornikiem sprężonego powietrza.
  4. Wentylatora ciągu wraz z tłumikiem hałasu.
  5. Sterownika pracy zaworów i wyłącznika.

Odpylacz zbudowany jest ze stalowych elementów. Konstrukcję wsporczą stanowią blachy boczne odpylacza, wewnątrz których jest przykręcona blacha grodziowa dzieląca odpylacz od tłumika i wentylatora oraz lej zsypowy i elementy do wstępnej separacji odpadu, które są wzmocnieniem dla całej konstrukcji odpylacza. Komora gazu brudnego znajduje się nad lejem zsypowym odpylacza. Znajdują się w niej filtry nabojowe umieszczone na płycie sitowej stanowiącej także granicę pomiędzy komorą brudną i czystą. Ponadto wyposażona jest w część wlotową z otworem wlotowym gazu zanieczyszczonego. Nad komorą gazu brudnego znajduje się komora gazu czystego - element z otworem wylotowym gazu oczyszczonego i układem impulsowej regeneracji filtrów zamontowanym bezpośrednio do zbiornika sprężonego powietrza umieszczonego na wspornikach zamocowanych do płyty sitowej i blachy grodziowej. Zawory impulsowe podłączone są do zbiornika sprężonego powietrza stalowymi rurkami. Montaż i demontaż filtrów nabojowych dokonywany jest poprzez drzwi rewizyjne w komorze gazu brudnego.

4. Podstawowe parametry odpylacza


CHARAKTERYSTYKA ODPYLACZA

1.

Powierzchnia filtracji

52 m2

2.

Przepływ znamionowy

4000 m3/h

3.

Liczba filtrów nabojowych

4 szt

4.

Wymiary filtra [mm]

325x1000

5.

Materiał filtracyjny

Poliester

6.

Liczba zaworów impuls. 1 � 24 V/DC

2 szt.

7.

Ciśnienie sprężonego powietrza

0,6Mpa

8.

Zapotrzebowanie sprężonego powietrza

10 Nm3/h

9.

Moc przyłączeniowa

6 kW

10.

Zasilanie

3~230/400V; 50Hz

11.

Opór przepływu przez odpylacz

800-1200 Pa

12.

Dopuszczalne podciśnienie

5000 Pa

13.

Masa odpylacza

~800 kg

Wlot powietrza brudnego do odpylacza: O 300 mm
Wylot powietrza czystego z odpylacza: 300x930 mm
Przyłącze sprężonego powietrza: 1 � 1szt.
Wymiary gabarytowe 1507 x 1303 x 2754 mm

5. Zapotrzebowanie czynników energetycznych

Sprężone powietrze

Dla prawidłowej pracy odpylacza wymaga się doprowadzenia do kolektora instalacji regeneracji, sprężonego powietrza:
O ciśnieniu: 0,6 MPa
W ilości : 10 Nm3/h.
Doprowadzone powietrze powinno być pozbawione wody i oleju (odwodnione do punktu rosy +2OC i odolejone).
Powietrze odpowiadać ma 3 klasie zanieczyszczeń wg PN-ISO 8573-1:1995.



© aerotech 2006 wszystkie prawa zastrzeżone